سخنرانی دکتر یعقوبیان در مرکز اسلامی هامبورگ

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۹ کد : ۳۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۴
دکتر محمدحسن یعقوبیان عضو هیأت علمی گروه فلسفه و کلام دانشگاه شهید مطهری در مراسم بزرگداشت دکتر عبدالجواد فلاطوری که روز ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ از سوی مرکز اسلامی هامبورگ آلمان برگزار می‌شود، سخنرانی می‌کند.

 

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه مراسم بزرگداشت مرحوم پروفسور فلاطوری به همراه معرفی و نقد کتاب استادی وی به نام دگرگونی بنیادین فلسفه یونانی در مواجهه با اندیشه اسلامی روز 24 ژانویه 2020 در مرکز اسلامی هامبورگ آلمان برگزار می‌شود.

عبدالجواد فلاطوری (۱۳۰۴-۱۳۷۵ش) فیلسوف، فقیه و اندیشمند شیعه ایرانی مقیم آلمان. فلاطوری پس از تحصیل در حوزه علمیه اصفهان و مشهد و تهران و نیز اخذ درجه لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران به آلمان رفت و در دانشگاه کلن به او درجه پرفسوری عطا شد. او بنیان‌گذار کتابخانه شیعی در دانشگاه کلن آلمان و نیز آکادمی علوم اسلامی در این کشور است. فلاطوری با اقدام به اصلاح محتوای اسلامی کتاب‌های درسی مدارس آلمان و نیز چند کشور دیگر اروپایی، تلاش کرد نگرش اروپایی معاصر به اسلام را تغییر دهد. او معتقد بود باید دین را از فلسفه جدا کرد و هم‌چنین از منتقدان فلسفه ملاصدرا بود. از فلاطوری بیش از ۱۵۰ کتاب، مقاله و گفتگو برجای‌مانده است.

دکتر محمدحسن یعقوبیان عضو هیأت علمی دانشگاه شهیدمطهری در این مراسم ذیل عنوان «فلاطوری: مسئله تمایز و دیالوگ دینی-فرهنگی» (Falaturi: the problem of differentiation and religious-cultural dialogue) سخنرانی خواهد کرد.  

کلید واژه ها: عبدالجواد فلاطوری دکتر محمدحسن یعقوبیان مرکز اسلامی هامبورگ مدرسه‌عالی و دانشگاه شهیدمطهری


نظر شما :